FROM THE BLOG

Expo Milano 2015 Çin Pavyonu Tsinghua Üniversitesi & Stüdyo Link-Arc

[vc_column width=”1/1″ el_position=”first last”] [vc_column_text width=”1/1″ el_position=”first last”]

Expo Milan 2015 için New York merkezli tasarım firması stüdyosu Link Arc ve Tsinghua üniversite işbirliği ile “ Çin Pavyonu“ tasarlanmıştır.

Ödülü: Birincilik Ödülü

Mimari: Tsinghua Üniversitesi & Stüdyo Link-Arc

İşveren: Uluslararası Ticaret Teşvik Çin Konseyi

Organizatör:Expo Milano 2015

[/vc_column_text] [/vc_column] [vc_column width=”1/1″ el_position=”first last”] [vc_gallery type=”flexslider_fade” interval=”3″ onclick=”link_image” images=”4531,4532,4533,4535,4536,4534″ custom_links_target=”_self” width=”1/1″ el_position=”first last”] [/vc_column] [vc_column width=”1/1″ el_position=”first last”] [vc_column_text width=”1/1″ el_position=”first last”]

Çin Pavyonunun teması ”Umut Ülkesi” olarak belirlenmiş ve Bir “umut alanı” üzerinde bir bulutun gezinmesi olarak tasarlanan pavyon, binanın kültür ve sergi programlarını içeren birer yüzer çatı altı korunaklı kamu plazası olarak yaşanmaktadır.
Çatı geleneksel Çin terracotta çatı inşaatından esinlenerek bir ahşap yapı olarak tasarlanmıştır, ağırlığı azaltmak ve estetik düzeyi yükseltmek için bambu paneller ile yeniden yorumlanmıştır. Tavanın kendine özgü profili proje için ikonik bir görüntü oluşturarak yapının içinde benzersiz bir var oluş şekli önerilmektedir. Pavyon, kültürel farklılıkların vurgulandığı kültürel önerilerle, temalı bir sergi alanına giden manzaralı bir dış bekleme mekanından oluşmaktadır.

[/vc_column_text] [/vc_column]