FROM THE BLOG

ORTAK PAYLAŞIM ALANLARIYLA İLGİNÇ BİR OTEL DENEYİMİ

Merhaba herkes, bugün sizlerle alışık olduğunuz otel tipolojisini yıkarak farklı  bakış açısı getiren bir tasarımdan bahsetmek istiyoruz. Finlandiya’nın bağımsızlığın 100. Yılını kutlamak amacıyla tasarımcı Linda Bergroth, Paris’te bulunan Fin Kültür Enstitüsünü bir otele çevirmiş.   

Projenin adı ‘KOTI’, yani Fince ‘ev’ anlamına gelmekte. Rahatlık ve huzur hissinin bolca bulunduğu 6 Fin kulübesinden birinde kalan konuklar, Paris’i sokak sokak keşfettikten sonra gün sonunda geleneksel Fin misafirperverliğinin tadını çıkarabilirler. Mattila & Merz tarafından tasarlanan ortak masa, kulübeler maksimum mahremiyet sağlarken merkezi bir nokta oluşturmuş ve ziyaretçilerin etkileşim içinde olmasını sağlamış.

Ahşabın sıcaklığı ve dinlendirici iskandinav renkleri… Yeni insanlarla tanışıp vakit geçirmeyi sevenlere… Kimler burada kalmak isterdi?    

koti-popup-hotel-interiors-paris_dezeen_2364_col_0 koti-popup-hotel-interiors-paris_dezeen_2364_col_3 koti-popup-hotel-interiors-paris_dezeen_2364_col_4 koti-popup-hotel-interiors-paris_dezeen_2364_col_8 koti-popup-hotel-interiors-paris_dezeen_2364_col_9