FROM THE BLOG

Lobi Parlas Projemiz Görücüye Çıktı


İzmir’in Bornova ilçesinde kendine yer bulan PARLAS REZIDANS projemizde şehir insanını hede- fleyen bir proje kurguladık. Temel amacımız, İzmir’e ve İzmir’in sosyal, seçici ve bilinçli insanlarına kullanıcı odaklı bir proje gerçekleştirerek modern bir yaşam stili sunmaktı.

Ana kent merkezine olan yakınlığı, ulaşım imkanları, barındırdığı çok sayıda eğitim ve sağlık yapısının yanısıra eğlence ve alışveriş mekanlarına yakınlığı, bu bölgeyi kentli için büyük bir çekim merkezi haline getiriyor. Biz de DEMİRCE Mimarlık olarak buraya farklı ve özel bir konut anlayışı getirmek istedik. Odağında kent insanın olması gerektiğini düşündüğümüz projeyi kentlinin genç, dinamik ve modern yaşam biçiminin heykelsi bir formda yaşam alanına bürünmüş hali olarak yorumladık.

Kent nüfusunun sahip olduğu çeşitlilikten yola çıkarak farklı kullanıcılara farklı ve zengin mekanlar sunmak amacı ile 1+1 dairelerin yanı sıra galeri boşluklarına sahip dublekslere de yer verdik. Şehir hayatının hareketliliği ile örtüşen çizgiler taşıyan ve geniş açıklıklara sahip cephe tasarımının altında barındırdığı ferah ve zengin mekanları ile beraber sunduğu kapalı havuz, zen havuzları,fitness, lounge, kuru temizleme vb. olanakları ile şehir insanına prestijli, canlı, pratik ve güvenli bir yaşam tarzı sunmayı amaçladık.

Alpay Demirci, mimar

İZMİR-SMD Genel Sekreter