Posts Taged demirce

Fenix84_Antalya

The foundation of our Antalya project was laid, with the title of being the largest urban transformation project on an island basis carried out by the private sector in Turkey.

Demirce Architecture

Read More

Flex Life Studio Rising!

flex life studio çiğli

We were at the groundbreaking ceremony of Flex Life Studio, which we have been working on for a while. We would like to thank BYY İnşaat, with whom we had the pleasure of working on the project, and Oksijen360 for their rich architectural visualizations, US BRAINWORKS and AKC TANITIM team, who are always with us; We would like to thank the Keller Williams Izmir family, who undertook the sale of the project, Çiğli Municipality for their support during the fast licensing process, and our İzmir Deputy Murat Bakan who was with us at the groundbreaking ceremony.

Read More

First steps for Güzelbahçe Relıance Red

Hızlı bir süreç sonucu inşaat ruhsatına kavuştuğumuz Güzelbahçe Reliance Red projesi için ilk adımları atmaya başladık.Ruhsat alımı sonrası Demirce Mimarlık ofisinde projeye emek verenler olarak keyifli bir toplantı yaptık. Projeye ait diğer detayları zaman içerisinde paylaşıyor olacağız.

Read More

Demirce Architecture | Ekin College Ataşehir Education Campus

Demirce-Mimarlık-İzmir-Gaziemir-Mimari-Konut-Apartman

Demirce Architecture | Ekin College Ataşehir Education Campus

We are in ARCHITECTURE…

Read More

AYG Factory – Izmir-Torbalı-Ayrancılar-Architectural-Factory

İzmir Torbalı’da yer alan fabrika projesi sektöründe lider pozisyonunda olan bir yangın söndürme ürünleri ve sistemleri üretimlerini içeren bir fabrikadır. Prestij özelliği ön planda olacak olan fabrikanın idari kısmının cepheleri çift cidar olarak tasarlanmıştır.

Izmir-SMD 10th Anniversary Chamber of Commerce Exhibition

Read More

M.E.B. EDUCATION CAMPUSES ARCHITECTURAL PROJECT COMPETITION, MERSIN MEZITLI EDUCATION CAMPUS FIRST PRIZE

Read More

Demirce Architecture – Hotel Architectural Project – Aydın Kuşadası

URBAN TRANSFORMATION INFORMATION MEETING

IZKA – IZMIR DEVELOPMENT AGENCY COMPETITION

Read More

Factory Facade Detail

Read More