FROM THE BLOG

DEMİRCE NORMS MİMARLIK’TA 23 NİSAN!

Demirce Norms Mimarlık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu defa da çocuklara özel bir program tasarladı.

Programa, Montekid Sahilevleri Montessori Anaokulu, Ekin Koleji Seyrek Kampüsü öğrencileri ve Ekin Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencileri katıldı.

‘ Gelecek bugünden yaratılır ‘ mottosu ile tasarlanan programa, mimarlık konulu bir fabl hikayesi ile başlandı. Lavisio Kurumsal Gelişim Merkezi’nden Demirce Mimarlık Kurumsal iş ortağı Çakır Dilek Yunar, çocukların ıraksak düşünmelerine alan açacak bir hikaye anlatımı ile katkı sağladı.

Daha sonra çocukların kendi dünyalarının ürünü olarak çizdikleri ev resimleri Demirce Norms Mimarları eşliğinde dijital ortamda projelendirildi ve Can Dijital katkılarıyla 3 boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak çıktıları alındı.

Ayrıca, projeler yapılı çevre oluşturacak biçimde, çocukların evlerinden oluşan bir kasaba olarak yeniden tasarlandı.

Deneyimlerini bir röportajla anlatan çocuklar, çizim çıktıları ve kasaba görsellerinin yanısıra sertifikalarını da alarak değerli bir anı ile uğurlandılar.

Atatürk sevdiklerine zaman zaman ‘çocuk’ diye seslenirdi. Onun sözlüğünde çocuk, sevgi demekti. Ulaşamadığımız tüm dünya çocuklarının bayramını sevgi ile kutlarız.