BLOG

hotel mono

Hotel Mono – Singapur’un Yeni Simgesi

Singapore'un yeni simgelerinden Hotel Mono bugün  blogumuzda sizlerle. Bir zamanların kuş uçmaz kervan geçmez oteli, şimdi şehrin en gözde oteli.

Devamını Oku
SERGİE DİAGRAM

Masallar Diyarında ‘Mimarlık’

Öncelikle merhaba  sevgili herkes,

Sizlere bir hikayem var. Bu hikaye son günlerde mimari platformlarda önüme çıkan bir proje ve onun süreciyle ilgili.

Devamını Oku
IMG_6074-min

DEMİRCE NORMS MİMARLIK’TA 23 NİSAN!

Demirce Norms Mimarlık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bu defa da çocuklara özel bir program tasarladı.

Programa, Montekid Sahilevleri Montessori Anaokulu, Ekin Koleji Seyrek Kampüsü öğrencileri ve Ekin Koleji Ataşehir Kampüsü öğrencileri katıldı.

Devamını Oku
2

Zaha Hadid`den Nürnberg Sergi Salonu

Exceptional architecture meets energy efficiency / Olağanüstü mimarlık enerji verimliliği ile buluştu" sloganıyla çıkan Zaha Hadid Architects’in tasarladığı Nürnberg’deki sergi salonu tamamlandı.
Devamını Oku
İNSTA

Monaco Otel

Herkese merhaba,

Monako'da, su üzerinde yükselen, otonom bir mimari sistemde asılı otel kompleksi bugün sizlerle...

Devamını Oku
image

Hadi bakalım #lego için tasarla @zahahadidarchitects

DALGALI FORMLARIN SİHİRBAZI ZAHA HADİD’TEN BİR AYAKKABI MAĞAZASI

Herkese merhaba, tasarım dünyasının önemli isimlerinden Zaha Hadid'i saygıyla anarak, Milano'da Stuart Weitzman için tasarlamış olduğu ayakkabı mağazası projesine yer vermek istedik.

Devamını Oku
FENIX84-DEMIRCE_ARCHITETCTS

Fenix84_Antalya

Antalya projemizin, Türkiye'deki özel sektör tarafından gerçekleştirilen ada bazında en büyük kentsel dönüşüm projesi olma ünvanı ile temeli atıldı.Demirce Mimarlık
Devamını Oku
B

Louis Vitton Foundation Frank Gehry

Devamını Oku
İNSTA _1

ORTAK PAYLAŞIM ALANLARIYLA İLGİNÇ BİR OTEL DENEYİMİ

Merhaba herkes, bugün sizlerle alışık olduğunuz otel tipolojisini yıkarak farklı  bakış açısı getiren bir tasarımdan bahsetmek istiyoruz. Finlandiya'nın bağımsızlığın 100. Yılını kutlamak amacıyla tasarımcı Linda Bergroth, Paris'te bulunan Fin Kültür Enstitüsünü bir otele çevirmiş.   

Devamını Oku
11.05

Tasarımın Prensi Karim Rashid

18 Eylül 1960 Kahire doğumlu Karim Rashid, Ottowa Carleton Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olmuştur. 1993'ten bu yana da New York'ta kendi tasarım stüdyosuna sahiptir.

Devamını Oku
flex life studio çiğli

Flex Life Studio Yükseliyor!

Bir süredir üzerinde çalıştığımız Flex Life Studio 'nun temel atma törenindeydik. Projede birlikte çalışmaktan keyif duyduğumuz BYY İnşaat'a, zengin mimari görselleştirmeleri için Oksijen360'a, her zaman yanımızda olan US BRAINWORKS ve AKC TANITIM ekibine; projenin satışını üstlenen Keller Williams İzmir ailesine, hızlı ruhsat sürecinde destekleri için Çiğli Belediyesi'ne ve temel atma töreninde bizimle beraber olan İzmir Milletvekilimiz Murat Bakan'a teşekkür ediyoruz.
Devamını Oku
New-Hotel-in-Macau-by-Zaha-Hadid-03

Zaha Hadid’den Çin’in Macau Şehri İçin Yeni bir Otel

Devamını Oku
İNSTA 1

TERRA LODGE HOTEL

Merhaba herkes,

Bulunduğu coğrafya ve mimari dokusu ile ilginç bir bölgede yer alan  Terra lodge Hotel sizlerle.

Devamını Oku
AA-LAB Denmark

AA-LAB (Aarhus Architecture Laboratory)

Mimarlık eğitimi ve bu eğitim için gerekli mekanlar, üzerine çok düşünülüp, tartışılan konulardan biridir. Mimarlık, çevre ile bağlantısı güçlü bir disiplin olmanın getirisi olarak kentle, çevresiyle ilişkiyi koparmayan bir alandır. Bu sebeple, ürünlerin kentle, kentliyle iletişime geçme potansiyelini değerlendiren mekanlara ihtiyaç duyar. Ayrıca kurgulanan esnek mekanlar ile öğrencilere kendi ortamlarını şekillendirebilme özgürlüğünü vermek temel ilkelerdendir.

Devamını Oku
1 (3)

Güzelbahçe Relıance Red için ilk adımlar

[section_tc][column_tc span='12'][text_tc]Hızlı bir süreç sonucu inşaat ruhsatına kavuştuğumuz Güzelbahçe Reliance Red projesi için ilk adımları atmaya başladık.Ruhsat alımı sonrası Demirce Mimarlık ofisinde projeye emek verenler olarak keyifli bir toplantı yaptık. Projeye ait diğer detayları zaman içerisinde paylaşıyor olacağız.
Devamını Oku
531b4b1ac07a806cd9000274_milan-expo-2015-studio-link-arc-teams-with-tsinghua-university-to-design-china-pavilion_a_001-530x331

Expo Milano 2015 Çin Pavyonu Tsinghua Üniversitesi & Stüdyo Link-Arc

Devamını Oku